Probleemid / Akne #2

Viimati, kui aknest kirjutasin (KLICK) sain päris palju positiivset tagasisidet. Tänu sellele mõtlesin, et võiks kirjutada teile kuidas paremini aknest lahti saada.
Olen käinud maikuust alates mööda nahaarste ja kosmeetikut ja kogunud nendelt palju erinevat infot, mida ma valesti olen teinud, mida tuleks uuesti teha ja mis asjad tuleks ära unustada. 
Siin on mõned punktid teilegi :)

* Kosmeetiku juurest sain teada, et kosmeetiku juures pole mõtet iga kuu käia, kuna see ei ravi nägu vaid puhastab. Ehk kui tahad aknest lahti saada siis unusta kosmeetik ja mine arsti juurde.

* Peale selle sain teada, et pole mõtet kasutada neid tavalisi poes olevaid näopuhastustooteid(garnier jne), vaid tuleks kohe apteeki minna ja sealt endale sobivad akne vastased tooted osta. Kui te arvate, et apteeki tooted on kallid ja neid saab ainult retseptiga siis te eksite! Head tooted saate kätte 5-20euri eest ja see pole palju. Tooted kestavad kaua ja on palju tõhusamad, kui tavalised poest ostetud tooted.

* Nahaarst rääkis mulle, et tuleks jälgida enda toitumist ja hoida eemale piimast(mitte rohkem kui 1tass päevas), saiast, makaronidest, magusast ja karastusjookidest. Need kõik tuleks asendada millegi tervislikuma ja seda ma ka tegin. Kõige kergem on asendada sai sepikuga, magusat lihtsalt vähem süüa ja karastusjoogid veega.

* Näopuhastus on väga tähtis ja kindlasti tuleks seda teha 2 korda päevas- hommikul ja õhtul. Kindlasti meigi puhul tuleks see ka ära eemaldada vastava vahendiga sest lihtsalt veega pesemine ei aita.

* Tähtsal kohal on ka oma rätiku(kuhu kuivatad näo) ja voodilinade vahetus, mida tuleks teha kindlasti iga nädal. Voodilinade all mõtlen ma eelkõige padjapüüre.

* Käed näost eemale!!! Arst rääkis mulle, et punnide pigistamine teeb asjad 100x hullemaks, kui need on. Peale selle ei tohiks ka niisama nägu katsuda ja magades käed näo juurest eemal hoida. Näiteks, kui öösel on su käed pea all ja puudutavad su nägu siis nahk ei saa hingata ja tekivad uued poorid, seega käed eemale.

*Peale spordi tegemist tuleks kindlasti nägu pesta sest kui sa higistad siis tekib rasu ja see omakorda tekitab musti punnikesi.

* Tuleks juua palju vett.

* Kindlasti tuleks kanda võimalikult vähe meiki, et nahk saaks hingata.

* Ja kõige tähtsam punkt!!! Usu endasse ja tee kõik mis suudad, et akne vastu saada :)

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.