Probleemid / Akne #3

Nüüdseks on juba peaaegu aasta sellest, kui otsustasin, et mulle aitab. Hakkasin käima mööda nahaarste ning apteeke, et enda näol olevatest suurtest punastest punnidest lahti saada. 
Proovisin ära kuskil 4 kreemi/geeli, mida mu arst mulle soovitas ja ausalt öeldes on ikka nägu paremaks küll läinud. 

Milliseid tooteid ma kasutasin?

Esimeseks tooteks, mis arsti mulle välja kirjutas oli Skinoren ning Babe Akne Stop kreem.
Skinoreni pidin kasutama 2 korda päevas, ning Babe kreemi siis kui olin õue minemas või kui nahk kuivaks muutus. Tooted sobisid mu näole hästi ning kaotasid punnid minu laubalt täielikult ning natukene ka põskedelt ning lõualt.

Kui tooted lõppesid siis hakkasin kasutama Treclinac'i, mida kasutan siiani. Toode on geeljas, ning jääb nahale natukeseks ajaks sellise 'kleepuva' effektiga. Alguses oli mul palju muresid seoses tootega. See muutis mu näo alguses väga kuivaks nii, et ma pidin ainul kreemitama nägu. Paar nädalat läks mööda ja siis ei olnud mu nägu enam kuiv vaid pigem väga õline. Koolipäeva lõpuks tundsin kuidas mu nägu on väga ebameeldiv ja läikiv. Aga mida edasi.. kadusid probleemid ära ja nüüd on juba päris hea seda kasutada koos kolmanda tootega, mida ka praegu kasutan.

Viimaseks sain endale Duac geeli, mis on siiani kõige lemmikum. See on eelmistest kõige tugevama toimega ning on mind imehästi aidanud. Praegu kasutan seda ning Treclinac'i kordamööda, ehk üks õhtu ühte ja teine õhtu teist. Vahepeal on mu nägu küll hirmus kuiv ja siis jätan mõneks ajaks tooted kõrvale ning kasutan kreemi.

Viimasel korral, kui arstil käisin siis andis ta mulle veel ühe kreemi, mida peaksin kasutama aegade lõpuni, kuni mu nägu täiesti korda saab aga seda pole ma veel proovinud, kuna vanad on ikka kasutusel. Kindlasti kirjutan ka selllest, kui aeg käes. :)

Ütlen ka ära, et terve selle aja olen ma kasutanud ka Sebamed näopesuvahtu, millega pesen nägu õhtuti ja siis kui meiki maha võtan. Hommikuti pesen nägu tavalise veega.

Kuidas mul siis nüüd läheb?

Võrreldes eelmise aastaga on mu näost kadunud punased punnid, vahepeal küll tuleb mõni üksik, kuid sellest saan ma paari päevaga lahti. Mu laubal pole ühtegi punnikest ning põskedel, ninal ja lõual on ainult mustad poorid alles jäänud, millega ma siiani võitlen.
Olen hakanud vähem meiki kandma, ning palju julgem on ringi käia kui varem. Peale selle ei näpi ma enda nägu nii palju kui varem.
Olen õppinud ka seda, et ei tuleks hakata ise kuidagi üritama erinevate hambapastadega ning netis leitavate sooda/kohvi maskidega. Need võivad aidata ja samas ka hullemaks teha, kuid kõige kindlam on ikka arsti poole pöörduda. Ei ütleks, et see arstiralli oli minu jaoks ülikallis, pigem see raha oli seda väärt.

Milliseid tooteid olete teie kasutanud akne raviks? kas olete rahule jäänud? 
Varasemad postitused akne kohta KlikkkKlikk

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.