Fresco


Sain endale hiljuti Fresco joogipudeli- sellist klaasist pudelit olen endale väga kaua tahtnud. Enne seda oli mul plastmassist pudel, mis nägi hea välja kuid millega oli palju probleeme. Otsustasin siis pisikese võrdluse teha ning peale selle tahaksin ka teile oma uuest joogipudelist kirjutada. :)


Mis on Fresco joogipudel?

Fresco joogupudelid on valmistatud klaasist ning mõelnud nii külma kui ka kuuma joogi jaoks. Pudeli kere on valmistatud tugevast klaasist ning kork metallist ja plastikust. Pudel on keskkonnasäästlik, ning ei erita joogi sisse kemikaale. Fresco pudeli juurde käivad ka lisatarvikud (puhastushari ning erinevat värvi ümbrised). 
Fresco joogipudel on välja mõeldud Eestis elavate noorte poolt. Pudeleid saab endale soetada erinevatelt õpilasfirmalaatadelt või siis kirjutada 'Fresco joogipudelid' facebooki lehele.
Pudelite hinnad on vägagi odavad ehk siis suur pudel 8eurot ja väikene 7eurot.


Klaasist- või plastmassist pudel?

Kindlasti valige endale klaasist pudel! See võib küll kildudeks kukkuda, kui te ilusti silma peal ei hoia aga klaasist pudel on palju, palju parem kui plastmassist.
Minu negatiivsed kogemused plastmassist pudeliga: esiteks sidrunivesi rikkus mu pudeli läbipaistvuse ära, sinna tekkis peale kiht, mida isegi kõvasti pestes maha ei saanud. Peale pesemist ja pidevat loputamist jäi ikka pudelisse 'kemikaalide' maitse seega jäi pudel mõneks ajaks seisma.
Teiseks tekkis pudelisse kiirelt ebameeldiv lõhn ning pudeli pidev pesemine seda ära ei võtnud. 
Kolmandaks lasi see pidevalt läbi nii, et kord oli terve mu kott vett täis.

Klaasist pudeliga neid probleeme ei ole. Kott on alati kuiv, kemikaalide maitset pole, ei sidrun ega muu tsitruseline puuvili pudelit ei riku. Mis mulle just Fresco pudeli juures meeldib on see, et pudelil oli kaasas kott ja see tekitab minus ekstra 'safe' tunnet, et pudel on alati kaitstud. Kott on kasulik ka siis kui mõni kuumem jook pudelis on.


Miks me vajame joogipudelit endale?

Kuna vee joomine on inimes jaoks väga tähtis asi siis enda pudel on kõige säästlikum ja parem lahendus. Kui meil on pudel, mis on vett täis ja kas või mingite lisanditega( sidrun, marjad, jne) siis me tarbime vee päeva jooksul kindlasti ära. Kui tekib janu siis meil on kohe pudel võtta. Enda pudel nagu kutsuks meid rohkem vett jooma.. arvan seda oma kogemuseks sest nüüd kui mul on Fresco pudel siis joon ma küll koguaeg vett. 
Plastpudelitest korduv vee tarbimine pole kasulik!

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.