Kupud & kupumassaaž


Umbes kuu aega tagasi sain ma endale ühe huvitava pakikese, kus sees olid kupud ja nende jaoks mõeldud õlid. Ma olin kuppudest varem kuulnud Naistesaatest ning juba siis jäid need mulle silma. Mõtlesime emaga, et kas tõesti kupumassaaž aitab tselluliiti kaotada ning parandab ka muid iluvigu? Nüüd saime võimaluse kuppe ise katsetada ja teile omalt poolt tagasisidet anda.


Natuke infot kuppude ja kupumassaaži kohta

Kuppe on kolme erinevat sorti:
-Näokupp, mis puhastab poore ja toniseerib näonahka.
-Kehakupp, mis vähendab tselluliiti
-Silma ja huuleümbruse kupp, mis vähendab tumedaid rõngaid silmade all.
(Kupud teevad ka palju muud, kirjutasin mõned ainult välja)

Kupumassaaži tehakse kuppudega ning spetsiaalsete õlidega. Kupu abil tekkinud vaakum imeb endasse pehmeid kudesid, lihaseid ning nahka ja tänu sellele paraneb sinu verevarustus, kiireneb ainevahetus ja kehast saavad välja mürgised jääkained. Peale massaaži muutub nahk siledamaks ning läheb trimmi. Massaaž kestab kuskil 7-15minutit ühele piirkonnale(näole, kõhule..) ja kindlasti tuleks peale massaaži juua palju vett, et keha taastuda saaks.


Minu kogemus...

Mina võtsin enda kätte näokupu ja tegin massaaži endale sellega 4 korda nädalas. Tänu nahaarstile sai mu nägu peaaegu korda aga põskede piirkonda jäid ikka veel mõned komedoonid. Kupumassaažilt ootasin mina seda, et mu põskedelt kaoksid komedoonid ning mu näo välimus paraneks. Vahepeal kasutasin ka kehakuppu, kuid jätsin selle pigem oma ema jaoks, kuna jalgadelt venitusarme see kupp minul ära ei võtnud.

Esimene nädal

Minu esimene nädal kuppudega oli huvitav. Esimene massaaž läks nii nagu läks. Nimelt tegin massaaži edasi-tagasi ühe piirkonna peal- mis oli väga vale. Paberil, mis kuppudega kaasa sain oli selgelt näidatud, mis suunas massaaži tegema peab siis mina suutsin ikka valesti teha aga õnneks parandasin oma vea kiirelt. Peale täiesti esimest massaaži hakkas mu pea valutama- arvan, et see tulenes sellest, et tegin liiga karmilt massaaži. Muidu oli nahk peale massaaži väga sile ja pehme.
Esimese nädalaga kadusid suuremad vinnid mu põskedelt imekiiresti ning tundsin ka, et nägu on kuidagi rohkem 'pingul', kui tavaliselt.

Teine nädal

Teine nädal algas minul puhta näoga ja rõõmsa tujuga. Kuna mu nägu oli minu arvates palju paremaks muutunud siis ei pidanud ma vajalikuks enda näonahka näopuhastusvahenditega pesta ehk siis kupumasaaž oli ainus sügavpuhastav asi minu jaoks ja loomulikult ka vesi. Teise nädala alguseks oli mulle juba näomassaaži järjekord pähe jäänud ja sain massaaži teha kasvõi telekat vaadates. Nädala lõpuks olid põsed peaaegu ilma vinnideta ja 'mustpeadeta', kuigi ninaümbrus oli ikkagi sama.


Kolmas nädal

Kolmandast nädalast alates toimus mul iga õhtu midagi nii, et unustasin paar korda kupumažaasi täiesti ära ja minu režiim läks täitsa segi. Kuna tekkisid vahele päevad, kus ma enda toitumist ei jälginud ja sõin ohtralt magusat siis jõudsid ka minu vinnid tagasi tulla. Paar päeva pausi ja edasi kupumassaaži tehes oli küll tunne, et nägu on jälle 'lömmi' vajunud- õnneks kupumassaaž päästis mind ja andis mulle värskendust, et sellest rämpsust vabaneda.

Neljas nädal

Viimane nädal kulges hästi. Tundsin, et kui olen oma massaažiga režiimis siis on mul endalgi enesetunne parem. Tegin massaaži natukene rohkem kui tavaliselt ja tarbisin vett ka rohkem.
Mis oli suurepärane minu jaoks oli see, et viimase nädalaga oli mu nägu peaaegu puhtaks komedoonidest läinud. Olen selle nelja nädalaga oma näos väga palju muutusi näinud ning lõpp kokkuvõteks võin öelda, et näokupp töötas minu jaoks suurepäraselt. :)Kehakuppu kasutas mu ema igapäevaselt enda kõhu piirkonnas. Ma ei hakka pikalt tema kogemusest kehakupuga kirjutama, kuna ta oli vahepeal kaks korda haige ning kupp jäi selleks ajaks vedelema.
Kokkuvõtteks meeldis talle kupumassaaž väga. Iga õhtu oli mõnus end masseerida- kuigi alguses oli valus. Ta tundis end värskemana ning võttis ka korralikult kaalust alla. Kupumassaaž tema venitusarme ära küll ei võtnud aga ta kavatseb massaažiga kindlasti jätkata. :)


Selle pika, pika postituse lõpuks tegin ka pisikese video, kuidas mina endale kupumassaaži tegin.
(Ps! video tegin ma neljandal nädalal ja mu nägu on seal minu jaoks juba super)Kui olete kodusest kupumassaažist huvitatud siis kindasti vaadake üle http://www.kupud.ee/ - sealt saate rohkem informatsiooni. Kindlasti mainin ära, et hetkel on kuppude e-poes komplektidel eriti head hinnad, vaadake kindlasti üle. :)

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.