Real vs. fake / Invisibobble

Usun, et kõik on tuttavad Invisibobble juuksukummidega ning teavad ka seda, et üks pakk, kus sees on 3 invisibobblet maksab kuskil 4-5 eurot. Peale Invisibobblede tulekut tekkis erinevatesse poodidesse 'oma invisibobble' varjandid, ehk siis samasugused juuksekummid ainult odavamad ja teise nimega. Tekib küsimus, kas raisata 4-5 eurot 3 juuksekummi peale või osta paari sendiga lausa 10 'fake invisibobblet'?


Pildil on näha välja veninud õiget invisibobblet, mida olen kasutanud umbes aasta aega ning uut 32sendist 'fake invisibobblet'.

Pealtnäha on mõlemad juuksekummid sarnased, kuid tegelikult on neil väga palju erinevusi.
Esiteks tahaksin välja tuua paksuse. Päris Invisibobble on palju, palju paksemast kummist tehtud kui fake ning hoiab juukseid tugevamini kinni. Näiteks fake'ga ei saa mina jooksmas käia, kuna pats vajub väga kiiresti alla, samas aga mujal olles hoiavad need juuksekummid väga hästi kinni.
Teiseks tahaksin välja tuua selle, kui kaua läheb aega kui patsikumm rohkelt välja venib. (Loomulikult saab kuuma veega algse kuju tagasi, kuid kui on ikka tugevasti välja veninud siis päris algset kuju patsikumm enam ei võta). Fake patsikumm venis rohkelt välja peale esimest patsi, ning päris invisibobble kuskil esimese kuu pärast.
Viimaseks toon välja pidavuse. Minu esimene fake patsikumm läks katki, umbes teisel nädalal, kui seda kasutasin. Ennem seda oli näha ka, et patsikummi kinnituskoht on liiga õrnalt kinni sulatatud. Päris Invisibobbledest ei oskagi ma täpselt öelda, kuna eelmine aasta talvel sain endale 2 karpi Invisibobblesid ja ühes pakis läksid kõik invisibobbled katki esimesel kasutuskorral, samas aga olen ma aasta aega kasutanud ühte invisibobblet, mis peab väga hästi vastu.

Üldiselt tahaksin öelda, et targem on osta kallim, kuigi samas, kunagi ei tea kui hea või halb patsikumm seal karbis on.
Seega kas fake või real? jääb both(mõlemad) sest mõlematel on nii plusse, kui ka miinuseid.


Ps! tegu pole reklaampostitusega!

4 kommentaari

 1. Täiesti oleneb, milline fake osta. Minul õnnestus väga head faked leida, tugevamad, tõmbavad iseseisvalt kiiremini tagasi algvormi, katki pole läinud.

  VastaKustuta
 2. Mind paneb imestama see, et peale aastast kasutamist pole su üldse Invisibobble krussis. Minul läks see (originaal) umbes 5-e kasutuskorraga tohutult krussi ja enam korda ei saa. Kas sul on selleks mõni nipp? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Krussis on ikka, aga kui kuuma vee all hoida ja algse kujuga siis see 'krussis olek' kaob ära :)

   Kustuta

Toetab Blogger.