Kuidas alustada treeningutega?

Tahaksid trenni teha aga ei tea kuidas alustada? jagan teiega paart nippi, mis mind on aidanud. :)

Leia motivatsioon
Ja nii ongi! Kõige tõhusamaks vahendiks, et treenima hakata on motivatsioon. Trenni ei tehta kunagi ainult sellepärast, et kaalu langetada või pekki põletada. Kas teed trenni või ei sõltub täielikult sinu enda motivatsioonist ning tahtest.
Minu motivatsiooniks oli enda tahtejõud ning võib öelda ka, et minu ema, kes mind spordiga tuttavaks tegi. Ma rulluisutasin ja jooksin ainult sellepärast, et see tõesti meeldis mulle ning peale igat trenni oli mul super tunne, et ma sain jälle millegiga hakkama.
Motivatsiooniks võib olla ka see, et tahaksid enda elustiili muuta ja end rohkem liigutada või sa leiad enda kõrvale inimese kellega koos sporti saaksid teha. Väiksemad motivatsiooni puhangud tekivad ka siis, kui vaatad inimesi, kes treenivad end ning nende tulemusi või kui saad endale uued spordijalatsid/riided, mis lihtsalt ajavad kodust välja.


Alusta kergelt
Kui alustad treeningutega siis sobib, kui sa alguses teed kergemat trenni, kasvõi jalutad pool h õues või sõidad rattaga. Edasi lähed vaikse sörgi peale ning üritad ühe kilomeetri joosta ilma kõndimata, järgmine kord juba kaks kilomeetrit jne. Kindlasti ennem mingi spordialaga tegelemist loe selle kohta palju. Loe vigastuste kohta jne, et sa teaksid kuidas nendest hoiduda. 
Ajapikku oled sa juba tugevam ja rohkem haritud ning saad maksimaalset trenni teha.

Toitu tervislikult 
Sport ja tervislik toitumine käivad käsikäes. Kui sa tahad endas muutusi näha siis tuleb enda toitumisharjumisi muuta. See ei tähenda seda, et nüüd sa peaksid ainult salateid sööma.. ei, ei.
Korrastada tuleks ära enda kapid ning kõik kiirtoit ja muu mitte tervislik toit ära visata ja asendada need puuviljadega ja köögiviljadega. Kindlasti mõni päev kuus võid teha endale cheat day, kus sa sööd kõike jama, mille järgi sul isu on. Peale selle on väga tähtis, et sa korralikult toituksid- ikka päevas 3 korda, kui mitte rohkem ja hommikusööki ei tohi unustada!
Ps! Kui sul on hull magusaisu siis söö banaane või muud puuvilju- need aitavad šokolaadist üle saamiseks i promise. ;)


Joo palju vett
Vesiiiiiii on tähtis! Omast kogemusest võin öelda, et peale seda kui ma normaalselt vett hakkasin jooma tunnen ma end palju värskemana. Trenni tehes kaotad sa palju vett ning kindlasti pead sa selle vee endale tagasi jooma, et keha saaks taastuda.
Nipp, kuidas vee joomist mitte ära unustada on kõik need super pudelid, mis on meie jaoks tehtud. Minul endale on Fresco klaasist joogupudel, millest kirjutasin varem SIIN - see on tõesti alati minuga kaasas ning vett täis. Mis on veel väga huvitav erinevate pudelite juures on see, et on võimalus teha endale maitsevett, lisades pudelisse vesi ning sinna juurde kas puuvilju või marju- yummi ning tervislik ka.

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.