When everything looks bad

Kindlasti on paljudele tuttav tunne see, kui kõik läheb kuidagi allamäge.
Kuna me kõik oleme seda kogenud siis mõtlesin natukene enda vaatepunktist kirjutada ning neid inimesi, kes hetkel nii öelda augus omadega on vähekene motiveerida.

Mingi aeg kirjutasid paljud blogijad oma blogides depressioonist, masendusest ja stressist- ühesõnaga kõigest mis muudab inimese elu halvemaks. Enamus postitusi lugesin ma läbi ja hakkasin omakorda mõtlema, et millal mina depressioonis inimesega esimest korda kokku puutusin? ma olin siis 16 aastane ja ausalt öeldes ehmatas see mind väga ära kuna inimene oli ikka tõeliselt depressioonis.
Olles ise väga rõõmus ja avatud inimene teadsin ma edasi, et pean sellistest inimestest võimalikult kaugele hoiduma. Raske on ju aidata inimest kui ta sind ei kuula ning on väga negatiivselt mõtestatud. Mis mind veel edasi mõtlema paneb on see, et enamus just noortest inimestest on depressioonis- how is this even normal? Imelik, sest teismeline pole elu näinudki ja juba mõtleb suidsiidseid mõtteid.

 Ühesõnaga usun ma, et meil kõigil on olnud sellised raskemaid päevi või lausa nädalaid kus me mõtleme, et kõik läheb lihtsalt nii halvasti- probleemid koolis/tööl, tülid pere/sõprade/poiss-sõbraga, rahaprobleemid, tervis on kehv ja mis iganes veel. Lihtsalt kõik on kuidagi nii HALB- edasi mõtleme me kohe, et oleme masenduses ja stressis ja see kujuneb edasi raskeks depressiooniks sest me lihstalt suudame asju kõige halvemaks mõelda aga tegelikult on ju kõik OK.

Just hiljuti tundsin seda sama, et appi mul on depressioon, motivatsiooni puudus ja ma ei tea mida ma elult tahan, kõik on halb ja läheb veel halvemaks. Alles peale kuu aja möödumist näen ma, et see kõik paanitsemine oli täiesti mõttetu. Otsused on tehtud, olen seal kus olen ja parandan end tulevikus. Miks nutta taga asju mis olid? Miks mõelda, et ma ei saa kunagi.. seda ja seda? Täiesti pointless.
Tuleb elada tänases päevas ja elada nii nagu homset poleks... isegi kui sul on taskus 0 eurot.

Tahan jagada teile nippe, mis tunduvad täiesti tavalised ja nii ära räägitud aga uskuge mind, kui te neid täidate siis te näete, et enesetunne läheb palju paremaks ja te saate sealt mustast masenduse august kiirelt välja. 


#AnettMotiveerib

Küll tuleb see üks päev su elus, kui sa tunned, et tänasest kõik muutub. Ära sunni end tegema asju, mille jaoks sul hetkel motivatsiooni pole.. küll see motivatsioon tuleb. Kui sa tunned, et sa tahad täna terve päev kodus voodis olla siis ole.. ole kasvõi nädal aega. Ilmselgelt oled sa väga paljude inimeste jaoks tähtis ning tea seda, et sa oled armastatud. Kõik su sugulased, sõbrad...kõik armastavad sind kuigi nad ei näita seda üldse välja aga see on tavaline sest Eestlased ongi sellised.
Proovi tähele panna pisiasju- näiteks hetkel teeb mind väga rõõmsaks see, kui ma hommikul ärkan ja aknast näen, et päikene paistab või, et õues on nii soe, et kinnaste ja mütsiga ei pea enam käima.
Loe vaikuses raamatuid või vaata üksinda filme.
Hommikul peale ärkamist tee hommikusöögi kõrvale endale tassitäis teed ning õhtul enne magaminekut ka. See muudab su enesetunde paremaks ning muudab märgatavalt sinu seedimist. Toitu tervislikult, söö rohkem rohelist ja puuvilju.. tee ise toitu ja katseta erinevaid maitsekoosluseid.
Mõnikord tuleb tunne, et tahad šokolaadi siis palun väga söö seda.. söö nii palju, et sa enam pikalt seda ei taha. Su tuba on koguaeg samasugune.. igav.. aga nüüd on aeg seda muuta, viska heaga vanad tolmused asjad toast välja, sorteeri oma asju ja muuda enda ümbrust. 
Proovi uusi asju!
Pea päevikut/märkmikut/blogi ainult enda jaoks! Sa saad sinna kirjutada enda kõige halvematest päevadest või just vastupidi kõige parematest päevadest. Usu mind, hiljem kui sa oled rajal tagasi on väga huvitav lugeda endast. Ürita olla võimalikult palju koos positiivsete inimestega- kui su sõbrad on kõik kinni siis leia enda jaoks youtube, kus on hunnik toredaid ja positiivseid inimesi, kelle elu on huvitav jälgida. ( väike soovitus: PointlessBlogVlogs ehk Alfie ehk Zoella poiss-sõber. Tema vloge on väga hea vaadata, kuna ta alustab IGA PÄEV enda päeva rõõmsalt ja positiivselt). Kindlasti ära süsti teistesse oma negatiivsust! Jah sul on mured, probleemid, halb.. räägi üks kord ära aga ära hakka iga päev rääkima teistele kuidas kõik on halb- sa ei saa lahti sellest murest niimoodi, pluss teisel inimesel on väga raske.
Ning viimaseks vähemalt ürita olla positiivne- ma tean, et see on raske kui sul on rasked ajad aga sa saad sellega hakkama sest mina usun sellesse, et sa saad hakkama ja me kõik saame.
Probleemid on meis endis kinni ja nendest vabanemiseks peame me lihtsalt rohkem uskuma.


Ma tõesti loodan, et te näete seda POINTI, mis ma tänase postitusega välja tahtsin tuua ja, et ma muutsin natukenegi teie tujud paremaks.
Kui teile taolised chit-chat postitused meeldivad siis postituse all on 'meeldib ja 'ei meeldi' nupp ehk saate mulle tagasisidet anda.

Minu poolt aga head ööd kõigile! :)


Anett

2 kommentaari

 1. Depressioon ei tulene (ainult) inimese vanusest, depressioon võib olla ka "pärilik", läbi geenide.
  Ning sa kunagi ei tea, mis on teise inimese häire/haiguse taga ja teda maha salata selles, et ta ei kuula või mis muud näited sul olid.
  Inimesed, kes ei ole reaalselt depressioonis olnud (ja ei mõtle praegu seda "mul on täna sitt tuju" depressiooni, vaid reaalselt antidepressante võtnud), seesuguse teema koha pealt täitsa vakka olla ja ise mitte tuletada probleemile lahendust, ise mõistmata kõige tuuma. Päikest!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kirjutasin oma vaatapunktist ning pole kedagi kuidagi maha teinud.
   Ma ei sukeldunud meelega rohkem sellesse teemasse, kuna tean, et depressioon on väga mitmekülgne mõiste.
   Kuid oma arvamust võib ikka avaldada-vahet pole kas olen seda kogenud või lihtsalt pealt näinud. :)

   Kustuta

Toetab Blogger.