Hommikurutiin

Viimased paar kuud on olnud minu jaoks kuidagi eriti kiired-päevasel ajal on mul palju tegemist ja õhtuks olen juba päris väsinud. Tänu sellele on jäänud ka paljud asjad selja taha.. näiteks õhtused jooksutiirud ja tervislik toitumine, mis on minu jaoks tegelikult väga tähtsalt kohal.  Nüüdseks kuskil kolm nädalat tagasi avastasin enda jaoks täiesti uue hommikurutiini, mis sobib minu ellu ideaalselt. Tänu sellele olen ma hommikuti värskem ning jõuan ära teha palju kasulikku.


Jagan ka teiega paari nippi kuidas oma hommikud paremaks muuta ning päev pikemaks :)

1.Magama minek
Kõik algab õhtul magama minekust. Kell 22-23 on just selline aeg kus mina juba voodis olen ning hakkan magama jääma. Jah, see võib tunduda liiga varajane mõndadele aga tegelikult on see just sobiv aeg, et ma jõuaks end hommikuks välja puhata.

2. Ärkamine
Kindlasti hommikul 12'ni magamine tuleb ära unustada sest see on täielik ajaraisk. Mina harjusin järsult ümber kell 8 ärkamisele, alguses kasutasin küll äratuskella aga hiljem hakkasin juba ise ärkama kell 8 hommikul. Tundsin, et olin ilusti välja puhanud ja varem ärgates on alati selline 'värskem' tunne peal.

3.Vesi
Hommikul peale ärkamist vee joomine on minu jaoks nagu keha äratuskell. See on väga värskendav ning äratab mind korralikult ülesse. Alguses oli küll väga harjumatu minu jaoks hommikul kohe klaasi vett juua kuid lõpuks harjusin sellega täiesti ära.

5.Sport
Peale ärkamist ja vee joomist teen ma end tavaliselt korda, panen spordiriided selga ja lähen täiesti tühja kõhuga jooksma. Peale jooksu teen kodus veel harjutusi, mis minu treeningkavas on. Väga hea on päevaga edasi minna kui tead, et trenn on juba tehtud.

6.Hommikusöök
Hommikusöök oleneb täiesti minu isudest. Eelistan ikka midagi tervislikku ja sellepärast olen püüdnud krõbinad enda menüüst välja jätta kuna need pole tervislikud ega täida kõhtu nii hästi kui pudru. Alguses valisin enda jaoks smuutid, mis täitsid väga korralikult kõhtu kuid viimasel ajal olen läinud pudru peale üle kuid samas on ka päevi kui teen endale keedumuna sepikuga. 

7. Puhkus
Kui olen jõudnud faasi, kus on hommikune treening tehtud ja hommikusöök söödud siis seedin seda veidike ning puhkan ennem rasket päeva. Sel ajal meeldib mulle tegeleda blogiga või lihtsalt internetis ringi vaadata. Tavaliselt on minu puhkused kujunenud kuskil tunni või poole ajasteks. Ning edasi liigungi nii kuidas päev on ette planeeritud.

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.