My first wedding


Eile toimus Puurmani mõisas Keni(Germo vend) ja tema kihlatu Ida pulmad. See oli minu jaoks esimene pulmakogemus kuna varem olen pulmi ainult filmidest näinud. Hommik algas kiirelt- meik, juuksed, kleit ja kingad ning tunni ajane sõit Puurmani. Kohale jõudes vaatasime üle mõisa ning läksime õue teistega tutvuma. Pulmade teema oli kahekümnendad ja enamus olid ka vastavalt end riietanud kuid oli ka neid 'minusuguseid' kes olid lihtsalt pidulike riietega, mis sobis ka.
Pulmatseremoonia toimus mõisa tagahoovis-jalutada tuli üle silla ning pisikese 'künka' otsas olid toolid, rahulik muusika ja kõik muu vajalik. Tseremoonia oli imeline ning toimus Inglise keeles kuna Ida ja tema sugulased/sõbrad on pärit Rootsist.


Peale laulatust kogunesime mõisa tagahoovi uhke trepi juurde kus toimus fika. Kui keegi veel ei tea siis fika on Rootslaste traditsioon ning tähendab meie mõistes kohvitamist koogiga. Eile oli laua peale toodud hulganisti erinevaid küpsiseid, mis ei olnud mitte poest ostetud vaid ise valmis küpsetatud ning need olid imehead. Loomulikult ei puudunud ka erinevad pulmamängud. Toimus mäng kus pidime leidma õiged vastused pruutpaari kohta ning tutvuma ka teistega. 


Peale fikat ning pildistamist liikusime mõisa siseruumidesse kus läks pidu edasi. Külalised leidsid oma kohad enda nimeliste šampusepokaalide järgi, mis asusid laudadel. Tuli välja, et šampusepokaalid olid kingiks pruutpaarilt meile. Peale selle sai igaüks endale pisikese raamatu kus sees oli pruutpaari kohta jutt, iga külalise nimi koos iseloomustusega, palju pilte ning ka pulmabingo, mis oli eriti lahe! Söök oli imemaitsev ning tore oli näha, et mõeldud oli ka veganitele.


Õhtu jooksul toimus väga palju nagu näiteks vanemate/sugulaste poolt kõned, õhtujuhtide naljad, muusikalised palad, oksjon ja palju muud. Armas oli näha kuidas pered on nii kokkuhoidvad ja toetavad. Ühte võin ma kindlasti öelda- igav peol ei hakanud. Vabade momentide jaoks olid saalist natuke väljapool 2 lauda. Ühel neist oli peal avatud läpakas, kus said pruutpaarile teha video ning teisel oli hunnik pliiatseid koos kaartidega kus said pruutpaarile kirja kirjutada.

Pulmade juures jäi mulle silma veel 2 asja, mis mulle väga üllatust pakkusid.
Esiteks pulmad olid täiesti alkoholi vabad- joogiks pakuti pirnisiidrit ning vett ja ausalt öeldes olen ma väga üllatunud sest see on täiesti 'my thing'. Tore, et inimesed näevad, et ka ilma alkoholita saab väga hästi hakkama. Teiseks jäi mulle silma korvike naise tualetis, kus sees oli kookose lõhnaline kreem, nätsupurk, valuvaigistid, lõhnaküünal, deodorant, pesukaitsmed ja plaastrid. Peale selle oli kokku keeratud hunnik pisikesi valgeid rätikuid, et me ei peaks oma käsi paberiga kuivatama. Hiljem kuulsin, et sama korv oli ka meeste tualetis(loomulikult ilma pesukaitsmeteta). Minu arvates väga armas ja huvitav lahendus ning näha on, et on mõeldud ka külaliste peale.


Õhtu lõppes kell 00.00 kui saatsime pruutpaari küünlavalgusel paadiga minema. 
Kokkuvõtteks oli minu esimene pulmakogemus võimas ning ootan juba uut pulma kuhu minna saaks.

Aitäh Ken ja Ida, selle imelise päeva eest. :)

2 kommentaari

  1. Toreda ja õnnestunud pulma lahutamatu osis on lisaks pruutpaarile toredad külalised. Seega ka Sina andsid oma panuse, et see pulm oli just nii tore nagu ta oli.

    VastaKustuta

Toetab Blogger.