Trennijutud

Pole päris ammu oma treeningutest teile kirjutanud ning kuna midagi suurt on tulemas siis mõtlesin teile natukene oma viimastest käikudest kirjutada. Mainisin uue aasta soovides/lubadustest seda, et kavatsen see aasta oma esimese poolmaratoni läbida ja seda ma ka teen. Natukene rohkem kui kuu aja pärast kavatsen läbi joosta Võidupüha poolmaratoni ning hetkel siis treenin end selleks.

Oma treeninguid alustasin maikuu alguses. Kuna ma käin tööl siis iga-päevaselt ma trenni ei jõua teha kuid nädalas 3-4 korda üritan ikkagi midagi teha. Minu nädala kava omab endas 2 tunnist aegalast jooksu, kiirendusi, tavalist jooksu ning lisaks siis ÜKE't/jõusaali/rattasõitu ja rulluisku- kõik oleneb lihtsalt vabadest päevadest ja ilmast.


2 tunnise aeglase jooksuga harjutan ma oma jalgu ja lihaseid pikema maa jooksuks ning ka vastupidavust. Olen nüüd seda jooksu 2x teinud ja ausalt öeldes on see väga raske kuid samas on väga mõnus vabal päeval 2h looduse keskel olla ja natukene ringi vaadata.

Kiirendused on kasulikud lihastele ning tänu nendele suudan ma kiiremini joosta. Ausalt öeldes neid pole ma veel teinud aga sellest nädalast hakkan tegema. Kiirenduse all mõtlen ma 3km tiiru kus kiirendan nii palju kui suudan ning edasi jooksen vaikselt/kõnnin kuni pulss on normaalseks tagasi läinud, et saaksin uuesti kiirendada.

Tavaline jooks on siis 1-2 km nii kiirelt kui jõuan. Ning teised trennid tulevad lihtsalt kasuks. Veel lisan seda, et jõusaaliga ja koduse treeninguga pühendun rohkem kehale, mitte ainult jalgadele kuna ma tõesti, et taha kriipsuks jääda nii, et kõik kumerused ära kaovad.

Kõiki mu tegemisi saate loomulikult jälgida Endomondost sest sinna läheb viimne kui üks trenn kirja. ;)


Kas Teie olete poolmaratoni jooksnud ning kuidas selleks valmistusite?

1 kommentaar

  1. Olen jooksnud 11 poolmaratoni (ja 40 muud võistlust, seal hulgas 2 täispikka maratoni) ja teinud läbi lõputult vigu, millest minu blogis 4 aasta jooksul ka lugeda on saanud. Esiteks tahaks kohe küsida: milline on sinu trennialane taust? Jooksualane taust? Ühest retsepti poolmaratoniks treenimisel ei ole. On olemas põhitõed, aga mitte konkreetset kava.

    Mina soovitaksin sul poolmaratoni jaoks endale kogemustega treenerilt jooksukava tellida. Tema uurib sinu tausta ja paneb kokku sulle sobiva kava, kuu möödudes saadad detailse treeningpäeviku ja selle põhjal tehakse edasised korrektuurid ja antakse nõuandeid. See on üks pidev kommunikeerimise ja tagasisidestamise protsess, mis toob hea tulemuse. Personaalset kava jälgides saavad endale teatud põhitõed selgeks; sama kava nädalast nädalasse korrata ei ole mõistlik. Keha vajab kasvava koormusega nädalaid ja vahele puhkusenädalaid (st madalama koormusega). Väga palju oleneb sinu taustast, vormist, tervisemuredest jpm. Seega minu soovitus: osta pulsikell ja lase treeneril endale kava teha. Mina soovitan sulle Viljar Vallimäe kava: http://prorunner.ee Kuuajane kava maksab 35€.

    Edu treeningutel!

    VastaKustuta

Toetab Blogger.