Toitumisnõustamine

Peale seda kui mul avastati laktoositalumatus tekkis minus suurem huvi toitumise vastu. Varasemalt trenni kõrvalt olen üritanud ikka tervislikult toituda ehk siis hoidunud magusast ja rämpstoidust arvates, et see ongi tervisliku toitumise mõte. Minu üllatuseks õpib minu ema sõbranna toitumisnõustajaks ning peale pikemat juttu oli ta nõus vaatama minu menüü üle. Ausalt öeldes ei pabistanud ma üldse sest minu arvates oli kõik igati ok, välja arvatud mõned-paar moosisaia iga õhtu või hommikusöögiks krõbinad.


MIS ON TOITUMISNÕUSTAMINE?

Toitumisnõustamine on protsess, mille käigus uuritakse inimese toitumist ja elustiili ning selle põhjal antakse erinevaid tervislikke soovitusi. Kogu protsessi väitel on sinu kaaslaseks toitumisnõustaja, kes aitab sinu toitumist tervislikumaks muuta, vajadusel pakkuda abi kaalulangetamisel ning koostada sulle isiklik menüü.  Toitumisnõustaja õpetab sind tegema tervislikumaid valikuid ning jälgib sinu edasiminekut. Protsessi ajal tuleks pidada toitumispäevikut ning esimesed vastused sinu toitumise kohta tulevad juba esimese nädala lõpus.

MINU KOGEMUS..

Alustuseks pidin kuskil kuu aega pidama toitumispäevikut ning pidasin seda Nutridata.ee lehel. Alguses oli loomulikult keeruline päevikut pidada aga sellega harjus kiiresti ära. Nutridata oli mulle heaks abimeheks sest peale oma päevamenüü sisestamist sain teada oma toitumise olulised näitajad, järgmise päevade soovitused ning palju muud.
Kuu lõpus sain kokku oma toitumisnõustajaga kellel oli minu jaoks valmis prinditud hunnik lehti ning tabeleid kus oli näha minu viimase kuu toitumise kohta kõike. Peale pikka arutelu ja soovitusi tegin ka läbi kehakoostise mõõtmise, mis mõõtis minu keha rasvasisalduse, kehamassiideksi ning palju muud. Toitumise kohta toodi mulle välja märksõnad: Rasvad(pähklid) ja rohelised(köögiviljad), mida ma peaksin kindlasti rohkem tarbima. Vitamiinidest peaksin tarbima D-vitamiini ja kalamaksaõli. Rääkisime ka pikemalt suhkrust ning mis see tegelikult on ja kuidas seda asendada.
Lahkudes võtsin endaga kaasa rohkelt infot ning paberihunnikud mida hiljem huviga kodus uurisin.

KUU AEGA HILJEM..

Unustasin ennem mainida, et minu eesmärgiks polnud alla võtta vaid lihtsalt muuta enda menüü tervislikumaks oma tervise pärast. Esimesed nädalad läksid minu jaoks hästi- proovisin uusi maitseid, vahetasin saia rukkileiva vastu, hoidusin magusast ning proovisin ise midagi uut valmistada. Toidu valmistamise juures oli alati mul kaasas taimetoit.ee lehekülg, kus on kirjas hunnik häid tervislikke retsepte. Keeruline oli loomulikult sest ega me kõik armastame mugavustsooni. Ma ei loobunud 100% oma varasematest harjumustest aga ma vähemalt üritasin. Ostsin endale apteegist D-vitamiini ning võtan seda siiani iga päev. Üritan anda endast kõik, et hoiduda igasugusest jamast aga siiani on see keeruline ning tuleb päevi vahele kus ma lasen midagi ebavajalikku enda menüüsse. Tänu laktoositalumatusele olen ma suutnud hoiduda kommidest/šokolaadidest täielikult.. ma lihtsalt tean, et ma ei saa neid süüa ning ma ei söö. Magusa asemel söön ma puuvilju, mett, maapähklivõid või tervislikke krõbuskeid ning see mulle sobib. Kuna ma nüüd elan omapäi siis proovin rohkem ning loodan, et varsti saan enda kohta öelda, et jah ma toitun rohkem kui enamjaolt tervislikult.

Kindlasti poleks ma alguses hakkama saanud ilma toitumisnõustaja abita, kes oli mulle igati toeks ning tänu sellele tahan ma jagada teile tema juurde minekuks sooduskoodi.

Koodiga  ANETTBLOG  saate oma esimese toitumisnõustaja külastuse 5% odavamalt.
Hinnad pole absoluutselt 'kirved' seega uurige ja prooviga järele sest meie tervis on seda väärt.

Rohkem infot: http://toituminejatervis.ee/

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.