Antibiotics


Kolm kuud on sellest möödas, kui ma Tartu haiglas uuringutel käisin ja mulle järjekordne antibiootikumide kuur välja kirjutati. Nüüdseks olen ma oma selle aasta kolmandal kuuril seoses põiepõletikuga, mis mind juba 2 aastat kimbutamas on käinud. Vahepealne teine kuur oli kõrvapõletiku pärast- uskumatu, mul pole kunagi midagi sellist olnud!
Viimase kahe aasta jooksul olen teinud läbi rohkem kui 6 antibiootikumi kuuri, seoses põiepõletikuga, mis tuli esmalt mulle 2015 aasta suve lõpus. See oli tõeliselt raske aeg minu jaoks, kuna käisin pidevalt emo-s ja arstide vahelt, kus ma vastuseks sain: "Antibiootikumid." Tänu põletikule suutsin endale kord tulikuuma vee kõhule kallata, millest sain igavese armi. Günekoloogi juures olen käinud iga aasta ja sealt tuleb alati sama vastus: "Kõik on korras!"
Kogu selle meeletu antibiootikumide tarbimise tõttu muutus minu seedimine, ning mulle tekkisid väga erinevad probleemid. Näiteks sain teada, et  mulle on tekkinud laktoositalumatus ja Tartu uuringud andsid mulle täpselt 0 tulemust. Minu eelmine perearst soovitas mulle iga kord erinevaid rohte kui tema juurde probleemidega läksin- mitte kunagi ei olnud neist mulle abi!
Pidev haige olemine mõjus mulle rängalt, ning siiani on mul tugev stress/masendus peal, kui järjekordne probleem mind kimbutamas on. Trenn minu elust täiesti puudub kuna kool, töö ja praktika vajavad tähelepanu. Toitun enda arvates tervislikult ja joon palju vett- kus need haigused minuni jõuavad? ei tea.


Hetkel on mul väga tugevad antibiootikumid peal, lisaks võtan mingit probiootikumi, mida apteeker soovitas. Täna juhtus ka nii, et suutsin päevaga veel rohkem haigemaks jääda- tere tulemast kriipiv kurguvalu, köha, nohu ja palavik. Ei oska muud selle peale kosta kui, et ootan puhkust, et saaksin terve nädal lihtsalt haige olla #parimpuhkus


Kuidas Teiega lood on, kas olete pigem tugeva või nõrga tervisega? Lugejad, kes olete minu probleemiga kursis, kas oskate midagi soovitada? 

1 kommentaar

  1. Kas on tehtud test mis bakterega tegu põies, selle järgi saab ka antibiootikumi valida? Vb on koguaeg vale antibiootikum olnud. Minul olid ka kunagi koguaeg põiepõletikud aastas 9 x umbes. Hiljem alles selgus, et asi oli minu partneris kellel oli coli bakter ja kandis iga kord mulle uuesti tagasi, aga temal endal ei olnud mingeid sümptome. Muidugi ma ei tea kogu loo tausta ja hindan seda ainult selle postituse järgi.

    VastaKustuta

Toetab Blogger.