Lõputu interneti saaga


Eelmises postituses kirjutasin kolimisest aga nüüd kõigest muust, mis sellega kaasnes.
Üheks põhi probleemiks kolides oli puuduv internetiühendus ning kuna mulle enda telefoni 4g'st kuuks ajaks ei piisa siis tuli välja mõeldud, mis edasi?

Kuna ma olin just kolinud kallimasse üürikasse, kommunaale veel arvestada ei oska ning lisakulutusi siis pidin leidma endale võimalikud odava ja hea teenusepakkuja. Telekanalid minu jaoks tähtsad polnud, vajasin lihtsalt internetti, mis laseks mul arvutis kõik ära teha ja õhtuti filme vaadata.

Korteri omanik mainis, et majas on Telia kaablid seega aus oleks võtta endale Telia pakett ning seda me ka tegime. Sel ajal oli Telial käimas kampaania- proovikuu tasuta. Esinduses vormistasime lepingu ning saime kätte ruuteri. Koju jõudes ühendasime kiiruga juhtmed, kuid internetti meile tuppa ei tekkinud. Otsustasime paar päeva oodata ja astusime sammud uuesti Telia esindusse, kus saime teada, et meile peab helistama tehnik ning peale seda saame endale interneti. Jällegi ootasime korralikult mitu päeva, kuid mitte midagi. Helistasime mitmeid kordi Teliasse kuid ühtegi normaalset vastust me sealt ei saanud. Kolmandal korral esinduses räägiti meile, et meie majas pole switchi ning see paigaldatakse alles kuu lõpus, lahenduseks pakuti üle õhu internetti, mille me ka vastu võtsime. Kuu aja möödudes, viisime üle õhu ruuteri esindusse tagasi ning uurisime, et kas majja on switch paigaldatud, vastus oli 'ei'. Kuna olime mitmeks nädalaks minemas kodust eemale siis jätsime asjad sinnapaika.


Koju tagasi minnas otsustasin helistada uuesti Telia infonumbrile. Vastu võttis sõbralik teenindaja, kes lubas asjaga tegeleda. Kõne lõpuks sain teada, et meie majas on kõik asjad olemas ja mul oleks vaja hoopis lisatasuga tehnikut, kes uuesti ühendaks kõik juhtmed seina. Ühesõnaga ma ootasin peaaegu kaks kuud ja sain teada, et mul on tehnikut vaja? kuigi alguses öeldi mulle, et saan ilma tehnikuta hakkama. Kogu selle jamamise pärast otsustasin, et mulle aitab ja viin ruuteri tagasi, lõpetan lepingu ja otsin endale parema teenusepakkuja.

Otsimine oli väsitav ja keeruline, kuna ma midagi interneti kiirustest ei tea. Vaatasin üle enamus teenusepakkujaid, lõin kokku numbrid aga ikka tundus kõik minu jaoks kallis. Päeva pealt sai minu valikuks Elisa MINT 30GB netipulk. Pulk maksis 20 eurot ning iga kuu sai osta sinna peale endale sobiv internetipilet. Kahjuks ei olnud ka see minu jaoks kõige õigem valik, kuna filmid kiilusid pidevalt kinni ja maht sai kiiresti täis.

Õigel ajal tegi Elisa mulle parema pakkumise ehk 5Mbit piiramatu internet ja lisaks TV kanalid ja järelvaatamine. Hinnalt tuli natuke üle 20 euro, lisaks sain tehniku väga kiirelt ja lisatasuta. Hetkel olen väga rahul, kuigi mõtlesin alguses küll, et 5Mbit'iga ma hakkama ei saa. Kokkuvõtteks oli jama tohutult palju aga vähemalt on mul kodus nüüd internet olemas.

Millised on Teie kogemused ja millise teenusepakkuja Teil kodus on?

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.