Mul ei ole enam instagram'i?

Pealkiri ütleb kõik- jah, mul ei ole enam instagram'i. Kuna väga paljude jaoks on see siiani arusaamatu või lausa imelik, sest khm.. tänapäeva ühiskond elab ju sotsiaalmeedias siis otsustasin teha postituse, selgitamaks, miks ma loobusin Instagram'i kasutamisest.

Mõte instagram'i kustutamisest keerles mul peas juba väga ammu. Põhjus miks ma seda varem ei teinud on lihtne.. ma kartsin. Imelik on välja astuda platvormilt, kus on kõik sinu sõbrad, tuttavad ja need inimesed, keda sa lihtsalt kuidagi tead. Pildid annavad tohutult informatsiooni edasi ja ilma instagram'ita ei teaks ma elu sees, mis on saanud minu vanadest sõpradest, sugulastest või kunagistest tuttavatest. Varasemalt olen suutnud eemalduda snapchat'ist ja twitter'ist, nähes kui palju aega need minult ära võtsid. Instagram'iga on natukene teine lugu sest peale ajafaktori tunnen, et platvorm on mulle mõjunud ka vaimselt. Üks hetk mõistsin, et olen liiga kõvasti end nutimaailmaga sidunud, valides sõbraga suhtlemise asemel Instagram'is scrollimise.

Ma ei nautinud enam piisavalt elu, sest kõigest oli alati vaja pilt teha, lisaks jälgisin pidevalt teisi inimesi, kes tekitasid minus enesehinnangu langust (oli teemaks siis treenitud keha, ilus näonahk, tohutult reisimist... mida iganes). Probleemseks kohaks oli ka Instagram'i feed, mis pidi alati korras olema. Mitmeid kordi kustutasin tohutult pilte, lisades neid uuest ja uuesti, et ometi kõik hea välja näeks. Jälgisin igapäevaselt kes mind unfollow'ivad ja miks ei taha minu tuttavad mind tagasi follow'ida. Ma leidsin end iga vaba hetk instagram'is tegemas mitte kui midagi sest tundsin, et see on koht kuhu ma saan sulguda, kui tunnen end reaalses maailmas ebamugavalt. Ühesõnaga olin ma üks hull instagrammer.

Instagram'i kustutamine ei ole kindlasti igaveseks, sest ometi õpin ma ju sotsiaalmeedia spetsialistiks, kuid hetkel olen küll vähemalt aastakese sellest kõigest eemal, et muuta end ja saada lahti sellest jubedast nutisõltuvusest.


Long story short mind ei ole enam Instagram'is ja te saate iga hetk mind kätte Facebookist. :)

Kommentaare ei ole

Toetab Blogger.