Keemia meie kodudes

Kas oled mõelnud kunagi puhastusvahenditele, mida oma majapidamises kasutad? Ei? Võibolla? Ära muretse, sa pole ainus. Reklaamid jutustavad meile lugusid, kui hästi erinevad vahendid pindu puhastavad ning kuidas üks või teine pesupulber muudab pesu pehmemaks. Kahjuks on nii, et nende imetoodete toksilisest koostisest ja kahjulikest mõjudest tervisele väga ei räägita.

Uuringud näitavad, et meie kodudes on 50% kõrgem saastatuse tase kui õues, seda justnimelt kodukeemia tõttu. Meid ümbritsevad keemilised ained ei pruugi oma kahjulikku mõju koheselt avaldada, kuid allergiaid, pidevat väsimust ja punetavaid silmi oleme me kõik tunda saanud.
Kõik see võib viidata kokkupuutele kemikaalidega, mis meid ümbritsevad. Näiteks populaarne nõudepesuvahend Fairy on üks odavamaid ja keemilisemaid nõudepesuvahendeid meie kodudes. Koostisosi lugedes leiame, et Fairy sisaldab aineid, mis on ohtlikud nii meile kui ka keskkonnale.

Mis on lahenduseks?

Ökoloogilised puhastusvahendid! Miks? Põhjuseid on küll erinevaid aga peamised nendeks on loodushoidlikkus ja tervisesõbralikkus. Enamikes arenenud maades on juba kasutusel öko märgistusega tooted, mis pole meie tervisele kahjulikud ja sobivad ideaalselt allergikutele. Kindlasti tuleks meeles pidada, et kui tootele on kirjutatud peale “looduslik”, ei tähenda, et toode seda ka on. Alati tuleks jälgida ökomärgistust toodetel.


Frosch - Zero % öko tootesari

Frosch puhastusvahendid on valitud mitu aastat järjest Saksamaa kõige keskkonnasäästlikumateks toodeteks oma naturaalsete komponentide tõttu.
Zero% on üks paljudest tootesarjadest, kus tooteid tehes on mõeldud nii keskkonnale kui ka tarbijale, mistõttu pole kasutatud aroomaineid, värvaineid ega ka lisatud konservante. Sari on dermatoloogiliselt testitud, sisaldab tugevat niisutajat ureat  ja seetõttu sobib ideaalselt allergikutele, neurodermatiiti põdevatele ja sensitiivse nahaga inimestele, samuti väikelastele.


Puhas pesu on üks parimaid asju elus ja ma ei liialda, kui ma ütlen, et see muudab märgatavalt elukvaliteeti. Oma mustapesukorvi jaoks olen ma ammu vahetanud lõhnavad pesupulbrid naturaalsemate vastu - just sellepärast, et lõhnavad pesupulbrid tekitasid minus allergilist reaktsiooni, mille tõttu muutus nahk kuivaks ja ketendavaks. Probleemi jaoks oli ainult 1 vastus - puhtad ökoloogilised tooted!
Hetkel olen päris pikalt kasutanud Frosch ZERO% pesugeeli koos pesuloputusvahendiga. Mõlemad tooted ei sisalda aroomaineid, värvaineid ega lisatud konservante. Tooted on õrnad materjalide vastu, jättes need pehmeks, mis tagab nahaga kokkupuutes meeldiva tunde.


Kodu tervikliku koristuse jaoks kasutan Fosch ZERO% üldpuhastusvahendit, mis sobib kõikidele veekindlatele pindadele kogu majapidamises. Toode eemaldab tugevalt kinni jäänud mustuse ilma pindu kahjustamata, seega kasutan ma seda vahendit pea igal pool enda majapidamises.

Mustade nõude jaoks valisin endale samast sarjast nõudepesuvahendi, mis eemaldab kerge vaevaga rasva ja kinnikleepunud toidujäänused. Vahendi koostises on provitamiin B5, mis kaitseb nahka kuivamise ja vananemise eest. Seega head aega vahutav Fairy!


Lõpetuseks soovin välja jagada ühele lugejale kastitäie Frosch ZERO% tooteid. Selleks, et neid tooteid endale saada, soovin teada, kas teie pöörate tähelepanu toodetele, mida kodus kasutate?

Postitus sündis koostöös Frosch'i tiimiga.

2 kommentaari

  1. Jah, pööran suurt tähelepanu kodus kasutatavatele toodetele, eriti kodukeemiale. Võimalusel eelistan ökoloogilisi puhastusvahendeid.

    VastaKustuta
  2. Varem ei ole pööranud, kuid nüüd üritan vahetada kõik vahendid võimalikult naturaalsete vastu välja.

    VastaKustuta

Toetab Blogger.